Szlachetna Paczka

drukuj

Szlachetna PaczkaPo raz kolejny nasza szkoła aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Przed dwoma laty dzięki m.in. Państwa hojności nasza szkoła pomogła wielodzietnej rodzinie z naszego terenu. Rok temu wsparliśmy samotną, starszą, schorowaną panią.

W tym roku również pragniemy w tym wyjątkowym świątecznym czasie wspomóc kogoś kto znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pomóc osobie z naszego terenu – Pani samotnie wychowującej córkę, borykającej się z problemami zdrowotnymi i finansowymi. Akcja trwa do 8 grudnia.

 

Opis rodziny: 

Pani Róża (47 l.),samotnie wychowuje córkę Klaudię(10 l.).

Rodzina radziła sobie dobrze do czasu, kiedy to zmarł mąż pani Róży 4 lata temu. Był on głównym żywicielem rodziny, jego żona zajmowała się wychowywaniem dzieci. Kobiecie nie przysługuje renta po mężu, ale stara się ona zapewnić godny byt swojemu najmłodszemu dziecku. Pracuje dorywczo jako opiekunka osoby niepełnosprawnej, jednak jej zarobki nie są wystarczające, by utrzymać rodzinę. Panią Różę finansowo wspiera starszy syn. Przychody rodziny wynoszą 955zł miesięcznie, po odliczeniu kosztów utrzymania na osobę przypada 259,50 zł.

Pani Róża nie poddaje się i robi wszystko, pomimo trudnej sytuacji materialnej, by dobrze wychować Klaudię – twierdzi, że to jej największe marzenie. Poszukuje stabilnej pracy, ma jednak duże trudności w jej znalezieniu. Dziewczynka z kolei jest bardzo pogodna, stara się nie przysparzać mamie kłopotów, jest samodzielna, bardzo lubi zwierzęta. Rodzinę w codziennej walce o byt wspierają sąsiedzi i krewni.

Wśród najważniejszych potrzeb pani Róża wymienia żywność długoterminową oraz środki czystości, na które często nie wystarcza jej pieniędzy. Potrzebuje ona również obuwia zimowego, ponieważ buty, które ma są bardzo zniszczone.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

 

I Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem

Inne: inne produkty długoterminowe, karma dla kota

 

 

II Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Szampon

III ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 K przejściowe legginsy 150 cm szczupła

 

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (kozaki, adidasy itp.) Rozmiar Uwagi
1 K zimowe kozaki 39

V Wyposażenie mieszkania:

Pościel (jasny kolor)

VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: 

garnki