Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Policjanci z opaskami odblaskowymi

Policjanci z opaskami odblaskowymi

Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj

Na zewnątrz aura nas nie rozpieszcza. Jesień jest tą porą roku, kiedy dzień staje się coraz krótszy, często pada deszcz, pojawia się mgła. W takich okolicznościach piesi stają się mało widoczni dla kierujących. Statystyki są bezwzględne. W roku 2016 na polskich drogach piesi spowodowali ok. 2,5 tys. wypadków. Zginęło w nich ok. 400 pieszych! Nasza szkoła od wielu lat stawia na bezpieczeństwo. Dlatego z ogromną satysfakcją przyjęliśmy w naszej szkole policjantów z Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z radnym Krzysztofem Adamczykiem, którzy przybyli do naszej szkoły aby wręczyć uczniom opaski odblaskowe.

To cenna inicjatywa, która pięknie wpisuje się w naszej szkole w harmonogram działań w ramach kolejnej edycji „Odblaskowa szkoła”. We wrześniu uczniowie otrzymali kamizelki oraz elementy odblaskowe.

W imieniu dzieciaków bardzo dziękujemy!