Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Nauka poprawnego przekraczania jezdni

Nauka poprawnego przekraczania jezdni

Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych? Któż może to lepiej wiedzieć od policjanta? Dlatego też, w tej na pozór łatwej czynności pomógł nam pan Mariusz Bryła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Jak co roku możemy liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych policjantów. Uważamy, iż bardzo ważnym jest fakt przekazywania wiedzy i praktycznych umiejętności właśnie przez policjanta. Dzieci niemalże z zapartym tchem obserwowały policjantów i z pełnym zaangażowaniem wykonywały ich polecenia.

Październikowe i listopadowe popołudnia i wieczory nie sprzyjają bezpiecznemu poruszaniu się po drogach lokalnych. Szczególnie uważnym trzeba być podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni, czy też poruszania się poboczami gdzie nie ma chodników.  Pan policjant zwracał szczególną uwagę na zachowanie uczniów przy dochodzeniu do przejścia dla pieszych, prawidłowe rozglądania się i sygnalizowanie zamiaru wkroczenia na jezdnię a także właściwą technikę pokonywania przejścia dla pieszych.