Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Cenna lekcja dla pierwszoklasistów

Cenna lekcja dla pierwszoklasistów

Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj

W pierwszych dniach września nasi najmłodsi uczniowie odbywają jedną z najważniejszych lekcji – lekcję poprawnego pokonywania jezdni. Pomagają im w tym prawdziwi fachowcy – policjanci z WRD Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Uważamy, iż bardzo ważnym jest fakt przekazywania wiedzy i praktycznych umiejętności właśnie przez policjanta. Dzieci niemalże z zapartym tchem obserwowały panią Kasię Herma i z pełnym zaangażowaniem wykonywały ich polecenia.

 

Październikowe i listopadowe popołudnia i wieczory nie sprzyjają bezpiecznemu poruszaniu się po drogach lokalnych. Szczególnie uważnym trzeba być podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni, czy też poruszania się poboczami gdzie nie ma chodników.
Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie uczniów przy dochodzeniu do przejścia dla pieszych, prawidłowe rozglądania się i sygnalizowanie zamiaru wkroczenia na jezdnię a także właściwą technikę pokonywania przejścia dla pieszych.

 

Mamy nadzieję, że ta lekcja będzie bardzo przydatna dla pierwszoklasistów.