Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > BRD-owcy z brązowymi medalami w finale krajowym!

BRD-owcy z brązowymi medalami w finale krajowym!

Aktualności, BRD
drukuj

W dniach 1-2 czerwca w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się 43 finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 16 najlepszych drużyn (mistrzowie województw) spotkali się aby wyłonić najlepszą drużynę w kraju.

W tym elitarnym gronie po raz kolejny znaleźli się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stroniu. Mariola Jurek, Wiktoria Klimowska oraz Radosław Odrowąż zwyciężając w zawodach wojewódzkich dostąpili zaszczytu reprezentowania Małopolski na finale krajowym.

Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z 5 konkurencjami: test wiedzy, test skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda rowerem po torze przeszkód, pokonywanie miasteczka ruchu drogowego.

Nasi zawodnicy kapitalnie poradzili sobie z konkurencjami sędziowanymi przez policjantów z Komendy Głównej Policji, ratowników medycznych z Państwowej Straży Pożarnej oraz sędziów Polskiego Związku Motorowego.

Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w Polsce! W klasyfikacji indywidualnej Radek Odrowąż zajął V miejsce. Do złotego medalu zabrakło niewiele… Dwa niewielkie błędy podczas ostatniej konkurencji zepchnęły Radka poza podium.

Gratulujemy naszym zawodnikom!!!