Zespół Szkolno-Przedszkolny > Projekty > Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

drukuj

Wspaniały sukces odnieśli nasi uczniowie w Ogólnopolskim konkursie Wielka Liga Czytelników. Otóż w finale krajowym uczniowie Julia Cichoń, Zosia Knapek i Witold Wietrzny zajęli VI!!! Finał konkursu odbył się 27 maja w Katowicach.

Nasza reprezentacja napisała konkursowy test zdobywając maksymalną liczbę punktów (100 punktów). Taki sam wynik uzyskało także 9 innych drużyn. W dogrywce o zwycięstwie zadecydował obok liczby zdobytych punktów także czas pisania testu. Mimo, że straciliśmy tylko jeden punkt w stosunku do zwycięskiej drużyny (19 na 20 punktów), nie zmieściliśmy się na podium. Byli od nas szybsi. Nie czujemy się jednak przegranymi. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy z tytułem finalistów oraz nagrodę książkową.

Aby dostąpić zaszczytu występowania w finale krajowym nasi uczniowie musieli pokonać wcześniej kilka szczebli eliminacyjnych. Do ścisłego finału w drodze wielu eliminacji awansowało 21 zespołów spośród 470 z całej Polski.

Z województwa małopolskiego awansowały 3 zespoły w tym oczywiście nasz.

W kategorii klas starszych do testu przystąpiło 420 zespołów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo uzyskania wysokiego wyniku, naszym uczennicom (Julia Kocańda, Martyna Nowak, Joanna Oleksy) nie udało się zakwalifikować do konkursu finałowego, odpadając na etapie wojewódzkim.

Ten wielki sukces jest wynikiem „mody na czytanie” jaką „zaszczepiły” w naszych uczniach panie Jolanta Pilch i Dorota Wróbel – koordynatorki projektu w naszej szkole.
Na etapie szkolnym do konkursu przystąpiło razem 78 uczniów: 50 z klas I – III i 28 z klas IV – VI.
Przeczytali oni łącznie 604 książki: 430 – uczniowie klas I – III i 174 – uczniowie klas IV – VI. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w przyszłym roku!!!