Zespół Szkolno-Przedszkolny > Projekty > Odblaskowa szkoła

Odblaskowa szkoła

drukuj

Odblaskowa szkoła

Kolejnym sukcesem może poszczycić się nasza szkoła. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy V miejsce w Małopolsce w prestiżowym konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Uroczyste podsumowanie odbyło się 13 grudnia Centrum Kongresowym ICE Kraków. Sukces to wyjątkowy. Warto zauważyć, iż w konkursie sklasyfikowano ponad 400 szkół z całej Małopolski! Nasza szkoła od lat znajduje się w gronie wyróżnionych. Za wyjątkiem pierwszej edycji w każdej kolejnej znajdowaliśmy się w najlepszej 10 konkursu!
Podczas gali szkoła otrzymała czek pieniężny, dyplom oraz tytuł najaktywniejszej szkoły w powiecie wadowickim. Dzięki takiemu wynikowi szkoła wzbogaciła się o 3000 zł, które przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych.

Po części oficjalnej odbył się żywiołowy koncert zespołu De Mono.
Konkurs był organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Idea konkursu: To piękna inicjatywa, która łączy przyjemnie z pożytecznym. Przyjemne, bo można świetnie się bawić. Organizowane są różne konkursy, akcje, przedsięwzięcia promujące zakładanie elementów odblaskowych. Pożyteczne, bo poprzez takie działanie zwiększamy bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi.

Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej.

Kolejny sukces w konkursie "Odblaskowa szkoła"

niedziela, 08 grudnia 2019 20:17
Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj
Kolejny sukces w konkursie „Odblaskowa szkoła”

Kolejny sukces naszej szkoły w konkursie „Odblaskowa szkoła”!. W tym roku wylądowaliśmy na VI miejscu w Małopolsce! Oczywiście jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną szkołą w powiecie wadowickim! Uczniowie naszej szkoły, wraz z dyrektorem Janem Gębalą odebrali  z rąk Pani Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty – pamiątkowe dyplomy oraz czek dla szkoły na kwotę 4 tys. złotych. […]

czytaj dalej...

Akcja plakaty

piątek, 25 października 2019 19:15
Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj
Akcja plakaty

Klasa VI przygotowała plakaty adresowane do mieszkańców naszej wsi. Podzieleni na kilkuosobowe zespoły zaprojektowali prace promujące zakładanie elementów odblaskowych. Następnie wybraliśmy się na wycieczkę po naszej miejscowości i rozwiesiliśmy plakaty na tablicach ogłoszeń. Wierzymy w to, iż poprzez taką reklamę zachęcimy chociaż część mieszkańców naszej miejscowości do zakładania elementów odblaskowych.

czytaj dalej...