2014

drukuj

2014Rok szkolny 2013/2014 okazał się kolejnym dobrym dla naszych „beerdoców”. Ciężka oraz systematyczna praca przyniosła dużo satysfakcji i radości.

W miesiącach styczeń i luty ponownie wystartowaliśmy w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów BRD. Ty razem arenami zmagań krajowej elity BRD były: Stronie, Mazańcowice oraz Włoszczowa. Ku naszej wielkiej radości okazało się, iż nie mieliśmy sobie równych w tegorocznej edycji. Wygraliśmy dwie eliminacje (Stronie, Mazańcowice) a we Włoszczowie zajęliśmy II miejsce, co w efekcie pozwoliło nam stanąć na najwyższym stopniu podium.

Sukces ten był dobrym prognostykiem przez Ogólnopolskim Finałem BRD. Tutaj radziliśmy sobie równie dobrze wygrywając kolejne eliminacje zawodów: (międzyszkolne – Stryszów, powiatowe – Wieprz, wojewódzkie – Mikluszowice). Sukces w Mikluszowicach jest wart szczególnego podkreślenia. W pokonanym polu zostawiliśmy m.in. gospodarzy turnieju – szkołę z Mikluszowic, mającą na swoim koncie także występy w finałach krajowych! W klasyfikacji indywidualnej zajęliśmy pierwsze cztery miejsca! A Anielka Zawiła – mistrzyni województwa dokonała rzeczy wręcz niemożliwej. W każdej z 5 konkurencji indywidualnych zajęła 1 miejsce nie popełniając przy tym żadnego błędu!2014

Finał Mistrzostw Polski odbył się w tym roku w Czarnej (woj. podkarpackie). Tam po zaciętej rywalizacji, wielu emocjach w ostatecznej klasyfikacji zdobyliśmy upragniony medal! Przy odrobinie szczęścia można było pokusić się nawet o wygranie zawodów jednak brązowy medal Mistrzostw Polski jest dla nas ogromną dumą i radością! W klasyfikacji indywidualnej Piotr Haranek dopiero po dogrywce musiał uznać wyższość koleżanki z Lipy (woj. dolnośląski). Piotrek oprócz srebrnego medalu w klasyfikacji indywidualnej otrzymał również rower!

I tak zakończyła się nasza przygoda z BRD w roku szkolnym 2013/2014. Był to wspaniały rok. Kosztował nas mnóstwo pracy ale dał także dużo satysfakcji. I aż się łezka w oku kręci, że we wrześniu zaczniemy nowe przygotowania do kolejnego sezonu BRD ale już niestety bez Anieli Zawiły, Joanny Gnojek, Piotrka Haranka, Patryka Pióro i Marcina Wadowskiego. Kochani zapisaliście się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. Wielkie dzięki i powodzenia w gimnazjum!

Ostateczne wyniki XXXVII Turnieju BRD:
Szkoły podstawowe:
1. SP nr 6 Rzeszów (woj. podkarpackie)
2. SP Czarna (woj. podkarpackie)
3. SP Stronie (woj. małopolskie)