2016

drukuj

2016Tradycyjnie okres ferii to czas startów naszej „eksportowej drużyny BRD” w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasza szkoła od lat należy do czołowych drużyn w kraju w tym rowerowym turnieju. Po raz kolejny reprezentowaliśmy województwo małopolskie w zmaganiach krajowych.

Liga Mistrzów BRD to cykl zawodów podczas których zawodnicy rywalizują w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych w następujących konkurencjach: jazda po torze przeszkód, pomoc przedmedyczna oraz rozwiązują test z zasad ruchu drogowego i skrzyżowań. Liga Mistrzów jest tutaj adekwatnym określeniem tego robionego z coraz większym rozmachem przedsięwzięcia. „Liga” bo jest to cykl spotkań (4 eliminacje, rozgrywane w różnych województwach). „Mistrzów” bo skupia najlepsze drużyny w kraju, mistrzów swoich województw.

Na starcie tegorocznej, dziewiątej już edycji Ligi Mistrzów BRD, stanęły najlepsze ekipy w kraju reprezentujące 10 województw. Zawody miały charakter etapowy. Suma wyników z poszczególnych etapów dawała ostateczny wynik w całym cyklu. Gospodarzami poszczególnych zawodów (etapów) były następujące miejscowości: Kędzierzyn-Koźle (woj. opolskie), Banie, Przelewice (woj. zachodniopomorskie) i Koluszki (woj. łódzkie).2016

Nasi uczniowie wspaniale radzili sobie w rywalizacji z rówieśnikami z innych rejonów Polski. W poszczególnych zawodach radzili sobie następująco: Kędzierzyn-Koźle – 2 miejsce, Banie – 3 miejsce, Przelewice – 1 miejsce, Koluszki – 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej zajęli wysokie II miejsce ustępując jedynie ekipie z Włoszczowy (woj. świętokrzyskie) – aktualnym Mistrzom Polski i 8 drużynie ostatnich Mistrzostw Europy.

Skład drużyny: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrianna Łazorko, Adrian Odrowąż, Jakub Klimeczko i Kacper Lempart. Opiekun: Tomasz Gębala 

Ogromne gratulacje dla naszych zawodników za osiągane wyniki.