Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Z wizytą w Urzędzie Gminy w Stryszowie

Z wizytą w Urzędzie Gminy w Stryszowie

Aktualności
drukuj
W dniu 14 września kasa II wybrała się na wycieczkę z programu regionalnego „Lipowy listek”.
Wójt Gminy Stryszów Pan Szymon Duman, objął program honorowym patronatem i był pomysłodawcą wycieczki.
Dzieci odwiedziły Urząd Gminy Stryszów. Spotkały się z Wójtem Gminy Stryszów Panem Szymonem Dumanem oraz sekretarzem gminy Panem Wacławem Radoniem. Odwiedziły również gabinet Pana Wójta. W bardzo miłej atmosferze, zajadając popcorn i pijąc soczki, uczyły się co to jest samorządność, co można załatwić w urzędzie gminy, czym się urząd gminy zajmuje, a szczególnie jak troszczy się o dzieci, rodzinę i szkołę. Uczyły się głosować . Przegłosowały propozycję Pana Wójta, że od jutra będą głośno czytały w domu: codziennie, przez pół godziny.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie wnętrza staropolskiego Dworu w Stryszowie. W ogrodzie czekała na dzieci niespodzianka w postaci poczęstunku składającego się z grillowanej kiełbaski, chleba i soczku.
Bardzo zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.