Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Wicemistrzostwo Polski w Turnieju BRD!!!

Wicemistrzostwo Polski w Turnieju BRD!!!

Aktualności, BRD
drukuj

Wicemistrzowie Polski ze Stronia!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki kraju w rowerowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z ostatnich Mistrzostw Polski wrócili ze srebrnymi medalami! Drużyna w składzie: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Jakub Klimeczko i Adrian Odrowąż po niezwykle emocjonującej rywalizacji musiała uznać wyższość swoich dobrych znajomych z Włoszczowy. Oprócz sukcesu drużynowego szkoła może poszczycić się także sukcesem indywidualnym. Jakub Klimeczko w klasyfikacji indywidulanej zajął II miejsce.

Opiekun drużyny, Tomasz Gębala, tak wspomina zawody: „Rywalizacja była bardzo pasjonująca. Dość powiedzieć, że przed ostatnią konkurencją prowadziliśmy 3 punktami. Złoto było na wyciągnięcie ręki. Zadecydował rowerowy tor przeszkód, który zawodnicy z Włoszczowy pokonali lepiej. Przegraliśmy jednym punktem. Bardzo dobrze znamy się z zawodnikami ze świętokrzyskiego. Gratulujemy im zwycięstwa i trzymamy za nich kciuki w finale europejskim na Węgrzech”.

Satysfakcji nie krył dyrektor szkoły, Jan Gębala: „To nasz ósmy finał krajowy i 6 zdobyty medal drużynowo. Mamy dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Do tego 3 srebrne medale zdobyte w klasyfikacji indywidualnej.”

XLI finał krajowy odbył się w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie). Na starcie stanęły najlepsze drużyny z każdego województwa wyłonione we wcześniejszych eliminacjach oraz gospodarze turnieju. W sumie 17 drużyn w kat. szkół podstawowych i tyle samo w kat. szkół gimnazjalnych. Każdy uczestnik musiał pokonać 5 konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda po rowerowym torze przeszkód. Suma wyników 4 zawodników drużyny dawała ostateczny rezultat całego zespołu.

Oprócz rywalizacji znalazł się także czas na rekreację. Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych atrakcji dla  uczestników (rejs statkiem po Porcie Szczecińskim, zwiedzanie Muzeum Techniki Motoryzacyjnej, Centrum Dialogu Przełomy oraz wejście na taras widokowy Bazyliki Archidiecezjalnej w Szczecinie).

Ogólnopolski Turniej BRD to zawody o ugruntowanej marce. O randze tego turnieju świadczy choćby lista organizatorów: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.