Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Uczniowie w roli policjantów

Uczniowie w roli policjantów

Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu włączyli się do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach prowadzili kontrolę w pobliżu swojej szkoły. Byli bardziej wyrozumiali niż policjanci. Kierowcy, którzy łamali przepisy, zamiast mandatów otrzymali od uczniów własnoręcznie wykonane przez nich rysunki ze smutną miną. Z kolei, kierowcy jadący prawidłowo, a tych na szczęcie było zdecydowanie więcej, mogli liczyć na ordery z uśmiechniętą minką.

Akcja ma charakter profilaktyczny i jest skierowana zarówno do kierowców jak i uczniów. Kierowców prosimy o bezpieczną jazdę, szczególnie w rejonach szkół. Z kolei uczniów uwrażliwiamy na zakładanie elementów odblaskowych, właściwe korzystanie z dróg, w szczególności z poboczy oraz umiejętne przekraczanie jezdni.

 

W całej Małopolsce do akcji zostało zaproszonych 30 szkół. Cieszymy się, że w tak wąskim gronie znalazła się nasza szkoła. To efekt dobrej współpracy z lokalną policją a także uznanie za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Miniony rok szkolny był szczególnie dobry pod tym względem dla naszej szkoły. Przypomnijmy, jesteśmy aktualnymi wicemistrzami Polski w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz 3 szkołą w wojewódzkim konkursie „Odblaskowa szkoła”.