Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Święto Konstytucji 3-maja

Święto Konstytucji 3-maja

Aktualności
drukuj

27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy Va zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Przedstawienie przybliżyło nam wydarzenia historyczne i okolicznościowe powstania pierwszej polskiej konstytucji  (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Apel przygotowała pani Karolina Gnojek. O oprawę muzyczną zadbały uczennice klasy VII, które zaśpiewały Mazurek Trzeciego Maja oraz Rotę Marii Konopnickiej.  Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole tradycją. Dzięki takim uroczystością dążymy do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz do życia w demokratycznym państwie.