Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Stypendium sportowe dla Julii Wicher

Stypendium sportowe dla Julii Wicher

Aktualności, Sport
drukuj

Miło nam jest poinformować, iż nasza uczennica Julia Wicher otrzymała sportowe stypendium Gminy Styszów. Julka certyfikat stypendialny odebrała z rąk wójta gminy Szymona Dumana na sesji Rady Gminy w Stryszowie 11 marca 2019 r.

Cieszy także fakt, iż wśród 4 nagrodzonych zawodników, 3 związanych jest z naszą szkołą. Oprócz wspomnianej Julii stypendium otrzymał Bartłomiej Klimowski (skoki narciarskie) oraz Dawid Zapalski (lekkoatletyka).

 

JULIA WICHER od 2017 roku jest zawodniczką WKS „Wawel” Kraków. Reprezentując krakowski klub osiąga wysokie wyniki, należąc do krajowej czołówki w biegach na krótkich dystansach (100 m, 200 m, 200 m przez płotki, 300 m, 600 m). Od klasy IV regularnie bierze udział we wszystkich szkolnych zawodach lekkoatletycznych, osiągając wysokie wyniki.  Jest trzykrotną mistrzynią województwa małopolskiego w biegach przełajowych.