Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Spotkanie z policjantami

Spotkanie z policjantami

Aktualności, Odblaskowa szkoła
drukuj

Spotkanie z policjantamiJuż po raz ósmy ruszył konkurs „Odblaskowa szkoła”. Dla naszej szkoły będzie to już 7 przygoda z tym konkursem (nie braliśmy udziału w pierwszej edycji). Za każdym razem staramy się promować bezpieczne zachowanie przez naszych uczniów na drogach. Szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, to także odpowiednie miejsce i czas na wpajanie i promowanie odpowiednich zasad – także tych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dlatego też w każdym roku z dużym entuzjazmem przystępujemy do kolejnych edycji „Odblaskowej szkoły”. Inauguracja akcji odbył się 8 września spotkaniem z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji: komisarzem Pawłem Migdałkiem i asp. szt. Katarzyną Herma. Przybliżyli oni nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z nieprawidłowego zachowania się na drodze.Spotkanie z policjantami

Nie mogło zabraknąć pokazu jazdy rowerem po torze przeszkód BRD. Okazja była ku temu znakomita.

Otóż zaprezentowały się przed nami dwie drużyny występujące w konkursie BRD: aktualni Mistrzowie Polski oraz drużyna która za kilka dni będzie reprezentować nasz kraj w finale europejskim turnieju BRD!!! Pokaz wypadł bardzo dobrze, zawodnicy świetnie radzili sobie na trudnych przeszkodach – napawa nas to dużym optymizmem! Z niecierpliwością czekamy na rywalizację w Albanii!!!

Następnie nasi najmłodsi uczniowie (klasa I) udali się  na przejście dla pieszych, gdzie mieli okazję dzięki fachowej pomocy poznać zasady przekraczania jezdni. Nie jest to taka prosta sprawa, zwłaszcza dla 7-latka! Mamy nadzieje, że to spotkanie i zdobyta wiedza będą procentować w przyszłości!