Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Projekt „Pod biało-czerwoną”

Projekt „Pod biało-czerwoną”

Aktualności
drukuj

Projekt „Pod biało-czerwoną”Zachęcamy do oddania głosu na naszą gminę w Projekcie „Pod biało-czerwoną”.

Nasza gmina bierze udział w Projekcie „Pod biało-czerwoną”. Jego założeniem jest sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Zadanie jest bardzo proste. Nasza gmina musi zebrać minimum 100 głosów poparcia aby Rząd Rzeczypospolitej Polskiej sfinansował dla nas maszt i flagę.

Głosować można za pomocą formularza https://bialoczerwona.www.gov.pl

Szczegółowe informacje o projekcie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.