Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Piłka koszykowa 2017

Piłka koszykowa 2017

Aktualności, Sport, Sukcesy uczniów (rok szkolny 2016/2017)
drukuj

Złoto i brąz w finale powiatowym w koszykówce!

Przez ostatnie dwa dni nasi uczniowie rywalizowali w finałach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej. Po zwycięstwach w zawodach gminnych i międzygminnych zarówno dziewczęta jak i chłopcy znaleźli się w najlepszej „czwórce” drużyn w powiecie.
Rywalizacja dziewcząt miała miejsce w Roczynach. W finale wystąpiły dziewczęta z: Ryczowa, Wadowic (SP 1), Roczyn i Stronia. Po bardzo zaciętej rywalizacji w półfinałach nasze dziewczęta musiały uznać wyższość koleżanek z Wadowic – przegrana 1 punktem. W meczu o trzecie miejsce zdecydowanie pokonały dziewczęta z Ryczowa.
Skład drużyny: Natalia Nowak, Julia Wicher, Katarzyna Błasiak, Julia Kocańda, Klaudia i Karolina Gnojek, Agnieszka Sabała, Sylwia Kosmyra, Eliza Mucha, Joanna Oleksy.

Z kolei finał powiatowy chłopców odbył się w Kleczy. Oprócz gospodarzy i Stronia wystąpiły jeszcze zespoły z Andrychowa (SP 4) oraz Bachowic. W meczu decydującym o wejściu do finału nasi chłopcy minimalnie pokonali kolegów z Andrychowa.

Mecz finałowy Stronie kontra Klecza przejdzie do historii i długo będzie wspominany w obydwu szkołach. Przy ogłuszającym dopingu losy meczu toczyły się do ostatnich sekund. Na 15 sekund przed końcem meczu straciliśmy kosza i przegrywaliśmy 16 do 15. Pozostała ostatnia akcja. Zaczęło się od niefrasobliwej straty. Na szczęście Konrad Leśniak wyłuskał piłkę o podał do Jakuba Ziembli. Ten w ostatniej sekundzie pilnowany przez dwóch rywali oddał z dalekiej odległości cudowny – celny rzut!!! I utonął w objęciach kolegów! Takie zwycięstwa smakują najbardziej!
Ogromne gratulacje dla chłopców. W najbliższym czasie będziemy reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych, gdzie spotkamy się z mistrzem powiatu oświęcimskiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Zwycięzca tej rywalizacji zagra w finale wojewódzkim w Wieliczce.

Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Ziembla, Konrad Leśniak, Jakub Klimeczko, Adrian Odrowąż, Patryk Mirocha, Karol Jędrzejowski, Tomasz Bogdanik, Arkadiusz Kunowski, Jakub Godzik i Maciej Matlak.