Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Odblaskowa szkoła 2016

Odblaskowa szkoła 2016

Aktualności, Odblaskowa szkoła, Sukcesy uczniów (rok szkolny 2016/2017)
drukuj

Kolejnym sukcesem może poszczycić się nasza szkoła. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy V miejsce w Małopolsce w prestiżowym konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Uroczyste podsumowanie odbyło się 13 grudnia Centrum Kongresowym ICE Kraków. Sukces to wyjątkowy. Warto zauważyć, iż w konkursie sklasyfikowano ponad 400 szkół z całej Małopolski! Nasza szkoła od lat znajduje się w gronie wyróżnionych. Za wyjątkiem pierwszej edycji w każdej kolejnej znajdowaliśmy się w najlepszej 10 konkursu!
Podczas gali szkoła otrzymała czek pieniężny, dyplom oraz tytuł najaktywniejszej szkoły w powiecie wadowickim. Dzięki takiemu wynikowi szkoła wzbogaciła się o 3000 zł, które przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych.

Po części oficjalnej odbył się żywiołowy koncert zespołu De Mono.
Konkurs był organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Idea konkursu: To piękna inicjatywa, która łączy przyjemnie z pożytecznym. Przyjemne, bo można świetnie się bawić. Organizowane są różne konkursy, akcje, przedsięwzięcia promujące zakładanie elementów odblaskowych. Pożyteczne, bo poprzez takie działanie zwiększamy bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi.

Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej.