Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Odblaski już świecą w naszej szkole

Odblaski już świecą w naszej szkole

Aktualności, BRD, Odblaskowa szkoła
drukuj

Strońska szkoła już świeci odblaskami. Tradycyjnie w pierwszych dniach września naszą szkołę odwiedzają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Tym razem gościliśmy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego komisarza Pawła Migdałka oraz asp. Katarzynę Herma.

Spotkanie odbyło się w ramach kolejnej akcji „Odblaskowa szkoła” pilotowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. To już IX taka inicjatywa małopolskiej policji. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczniom na bezpieczne korzystanie z dróg a także zakładanie odblasków.

Oprócz wyposażenia uczniów we wspominane odblaski mieliśmy okazję zobaczyć pokaz bezpiecznej jazdy w wykonaniu aktualnych wicemistrzów Polski w Turnieju BRD. Pan Paweł przeprowadził także prelekcję na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Ostatnim akcentem było wspólne wyjście naszych pierwszoklasistów na przejście dla pieszych, gdzie policjanci instruowali naszych najmłodszych jak bezpiecznie przekraczać jezdnię.

„Wyposażeni w odblaski i wzbogaceni wiedzą jesteśmy z pewnością bezpieczniejsi na drodze. Szkoła ma nie tylko uczyć ale także wychowywać, wskazywać na właściwe zachowania, dobre praktyki. Wierzymy, że takie spotkania zaprocentują w przyszłości.” – podkreślił dyrektor szkoły Jan Gębala.