Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Nowa formuła nauczania w okresie zawieszenia zajęć

Nowa formuła nauczania w okresie zawieszenia zajęć

Aktualności, Komunikaty
drukuj

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

 

Celem zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole jest ochrona przed zakażeniem koronawirusem. Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej, wprowadzamy opcję pracy zdalnej.

Apelujemy, aby ten czas nie traktować jak okres dodatowych ferii, tylko wykorzystać w miarę możliwości na zdobywanie i utrwalanie wiedzy.

Uczniowie klas IV-VIII na bieżąco będą otrzymywać na swoje konta (Librus Synergia) od nauczycieli zadania, wskazówki, instrukcje.

Uczniowie klas I-III otrzymają bezpośrednio na konta swoich rodziców (Librus Synergia) informację odnośnie zakresu materiału do nauki w okresie zawieszenia zajęć.

Szczególnie zwracam się do ósmoklasistów, wykorzystajcie ten czas na przygotowanie do kwietniowego egzaminu ósmoklasisty. W tym momencie Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zmieniło kalendarza roku szkolnego, nie zmienił się również termin egzaminu ósmoklasisty.

Apeluję do Państwa o rzeczową rozmowę z dziećmi na temat zaistniałej sytuacji. Wiem, że niejednokrotnie Państwo musicie iść do pracy, a uczniowie pozostają sami w domach. Dopilnujcie, aby bez konieczności nie opuszczali domów, nie odwiedzali się – niech kontaktują się z przyjaciółmi za pomocą mediów elektronicznych. W tym szczególnym czasie zadbajcie również o podstawową higienę, dobre odżywianie się oraz odpowiednią ilość snu.

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z nauczycielem przedmiotu, a w przypadku aktualizacji kont uczniowskich o kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie https://epodreczniki.pl/ udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełniać, ugruntować i poszerzać wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

 Jan Gębala