Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Mistrzostwo powiatu w rowerowym turnieju BRD

Mistrzostwo powiatu w rowerowym turnieju BRD

Aktualności
drukuj

Mistrzowie powiatu wadowickiego w BRD pochodzą ze Stronia!

 

Szkoła Podstawowa w Stroniu była gospodarzem tegorocznego finału powiatowego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepsze drużyny z całego powiatu, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, zawitały do Stronia aby wyłonić mistrzów powiatu, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas finału wojewódzkiego.

Rywalizacja obywała się w dwóch kategoriach: starszej (klasy VI, VII, VIII oraz III gimnazjum) oraz w kategorii młodszej (klasa IV i V). Każdy z zawodników miał do pokonania 5 konkurencji (test z przepisów ruchu drogowego, test wiedzy, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz pokonywanie rowerowego toru przeszkód).

Nad przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Największe wzbudzały oczywiście przejazdy na rowerowym torze przeszkód. Gdzie uczniowie popisywali się wysokimi umiejętnościami.

Gospodarze imprezy – Szkoła Podstawowa w Stroniu oprócz sukcesu organizacyjnego może poszczycić się także sukcesem sportowym. Zarówno w kategorii młodszej jak i starszej uczniowie tej szkoły zwyciężyli, zdobywając prawo startu na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w …Stroniu.

Od wielu lat propagatorzy BRD w Stroniu Jan i Tomasz Gębala czynili starania o organizację zawodów tej rangi w Stroniu.

„W tym roku udało się. To taka nagroda i docenienie za wyniki osiągane w poprzednich latach w finałach krajowych, gdzie od kilku lat najczęściej wracamy z medalem Mistrzostw Polski.  Nie bez znaczenia były także wysoko ocenione organizowane w naszej szkole zawody w ramach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD, gdzie aż 5-krotnie gościliśmy u siebie najlepsze drużyny z kraju” – podkreśla dyrektor szkoły Jan Gębala.

Satysfakcji nie kryje także wójt gminy – Szymon Duman: „Pamiętam, jak byłem jeszcze uczniem strońskiej podstawówki, już wtedy szkoła ta święciła duże sukcesy w tej dziedzinie. Cieszę się, że mimo upływu tylu lat Stronie nadal wychowuje kolejne pokolenia wzorowych rowerzystów. Przyznanie organizacji finału wojewódzkiego w Stroniu jest tego najlepszym przykładem. Jest to dla nas wszystkich ogromne wyzwanie. Przez 2 dni będziemy gościć najlepsze drużyny z województwa. Zrobimy wszystko, żeby wyjechali stąd zadowoleni.”

Wyniki Turnieju Powiatowego BRD:

Kat. młodsza:

  1. SP Stronie: Mariola Jurek, Wiktoria Klimowska, Radosław Odrowąż, Jakub Kosmyra, opiekun Tomasz Gębala
  2. SP Zakrzów: Oskar Granat, Wiktoria Goryl, Aleksandra Kowalczyk, Patryk Pająk, opiekun Bogdan Radwan
  3. SP Inwałd: Zuzanna Stuglik, Julia Nowak,  Dawid Dyrcz, Szymon Stuglik, opiekun Dorota Buda

Kat. starsza:

  1. SP Stronie: Natalia Nowak, Adrian Odrowąż, Jakub Klimeczko, opiekun Tomasz Gębala
  2. SP Zakrzów: Kacper Lemprt, Jakub Godzik, Martyna Nowak, opiekun Bogdan Radwan
  3. SP Inwałd: Kamil Rusinek, Bartłomiej Płonka, Krystian Pikoń, opiekun Dorota Buda