Liga Mistrzów 2017

Aktualności, BRD, Sukcesy uczniów (rok szkolny 2016/2017)
drukuj

Po raz kolejny Stronie było gospodarzem ogólnopolskiego rowerowego turnieju dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po rocznej przerwie do strońskiej podstawówki zawitały najlepsze szkoły rywalizujące w ramach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W sumie 18 drużyn z 9 województw. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa.

Już od dziesięciu lat najlepsze szkoły z poszczególnych województw spotykają się w ramach Ligi Mistrzów BRD. W bieżącym roku na X-tą jubileuszową edycję składają się eliminacje rozgrywane w Mazańcowicach (woj. śląskie), Stroniu (woj. małopolskie) i Czarnej (woj. podkarpackie). Suma wyników uzyskanych we wszystkich eliminacjach daje ostateczny rezultat. Świetnie rozpoczęły rywalizację szkoły reprezentujące nasze województwo. Zarówno Szkoła Podstawowa ze Stronia jak i Gimnazjum z Zakrzowa zwyciężyły w swoich kategoriach w I eliminacji w Mazańcowicach i do zawodów w Stroniu przystępowały w roli faworytów.

Zawody w Stroniu zgromadziły na starcie krajową elitę BRD, na 18 drużyn startujących aż 14 to finaliści ostatnich Mistrzostw Polski, które odbyły się w czerwcu 2016 r. Nie mogło oczywiście zabraknąć medalistów wspomnianych mistrzostw (Włoszczowa, Stronie i Koluszki w kat. szkół podstawowych oraz Włoszczowa, Koluszki i Jedlińsk w kat. szkół gimnazjalnych).

Na ostateczny rezultat zawodów składają się wyniki z 3 konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wysokie umiejętności zawodników, ogromną precyzję, opanowanie, niesamowitą koordynację a nade wszystko dużą wolę walki, wzajemny szacunek do siebie i wspólne kibicowanie sobie podczas rywalizacji. Atmosfera zawodów rzeczywiście była wyjątkowa.
Jeśli chodzi o ostateczne wyniki gospodarze okazali się mało gościnni. W kategorii szkół podstawowych zawodnicy ze Stronia zdecydowanie zwyciężyli umacniając się w klasyfikacji generalnej (zajmują pierwsze miejsce a 18 punktami, na drugim miejscu z 14 punktami znajdują się drużyny: z Włoszczowy, Koluszek i Czarnej). Z kolei gimnazjaliści z Zakrzowa musieli tym razem uznać wyższość swoich kolegów z Koluszek. Tym samym w klasyfikacji generalnej obie drużyny mają tyle samo punktów i walka w Czarnej pomiędzy nimi będzie pasjonująca.Liga Mistrzów 2017

Zawody zgromadziły nie tylko wspaniałych zawodników ale też wyjątkowych gości, którzy swoją obecnością uświetnili imprezę: pani Halina Cimer (Małopolski Wicekurator Oświaty), pan Bartosz Kaliński (Starosta Powiatu Wadowickiego), pan Paweł Żmija (Przewodniczący Rady Gminy w Stryszowie), pani Maria Studnicka (skarbnik Gminy Stryszów), pani Edyta Stradomska (starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatury w Wadowicach), podkomisarz Janusz Nowobilski (Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji), st. kpt. Łukasz Drylski – zastępca komendanta PSP w Wadowicach, nadkom. Marcin Wiśniowski – z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Rozmach przeprowadzonych zawodów, poziom a także stworzona atmosfera zrobiły ogromne wrażenie na jego uczestnikach. W tym miejscu należy wymienić i nisko chylić czoło przed, głównymi architektami i gorącymi orędownikami organizacji tych zawodów. Niskie ukłony w kierunku gorącego sympatyka BRD – wójta Gminy Stryszów Pana Jana Wacławskiego. Na jego pomoc zawsze możemy liczyć. Jego wsparcie było decydujące przy podejmowaniu decyzji o organizacji zawodów. Wielkie brawa dla Jana i Tomasza Gębali to dzięki nim gmina Stryszów jest jednym z ważniejszych miejsc na mapie BRD naszego kraju.

Ostateczne wyniki:
Szkoły podstawowe:
1. Szkoła Podstawowa w Stroniu (woj. małopolskie)
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie)
3. Szkoła Podstawowa nr 1 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie)
4. Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie)
5. Szkoła Podstawowa w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie)
6. Szkoła Podstawowa w Wietrzychowicach (woj. małopolskie)
7. Szkoła Podstawowa nr 18 w Kędzierzynie – Koźlu (woj. opolskie)
8. Szkoła Podstawowa w Jesionowie (woj. zachodniopomorskie)
9. Szkoła Podstawowa w Żukowie (woj. zachodniopomorskie)

Szkoły gimnazjalne:
1. Gimnazjum nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie)
2. Gimnazjum w Zakrzowie (woj. małopolskie)
3. Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie)
4. Gimnazjum w Jedlińsku (woj. mazowieckie)
5. Gimnazjum w Czarnej (woj. podkarpackie)
6. Gimnazjum w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie)
7. Gimnazjum w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie)
8. Gimnazjum w Mazańcowicach (woj. śląskie)
9. Gimnazjum nr 6 w Kędzierzynie – Koźlu

Wyniki indywidualne:
Szkoły Podstawowe:
1. JAKUB KACZOR – Włoszczowa
2. DAMIAN SULIGORSKI – Koluszki
3. JAKUB KLIMECZKO – Stronie
4. ADRIAN ODROWĄŻ – Stronie
5. MARTYNA NOWAK – Stronie
6. MICHAŁ GRZEBSKI – Nidzica

Szkoły gimnazjalne:
1. ANIELA ZAWIŁA – Zakrzów
2. JAKUB SPAŁA – Koluszki
3. PIOTR HARANEK – Zakrzów
4. DOMINIKA KRAWCZYK – Włoszczowa
5. FILIP SZTUKA – Włoszczowa
6. JAKUB DŁUGOSZ – Koluszki