Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Laboratorium Przyszłości

Laboratorium Przyszłości

Aktualności
drukuj

Laboratorium Przyszłości

W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy realizację projektu Laboratorium Przyszłości.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, której priorytetowym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Za otrzymane środki zakupiliśmy m.in.: teleskop z akcesoriami, mikroskop z akcesoriami maszynę do szycia Singer z akcesoriami, roboty edukacyjne Photon,  zestaw nagłaśniający, kamerę cyfrową z akcesoriami, stację lutowniczą, robota kuchennego, opiekacz, blender ręczny.

Zakupiony sprzęt uatrakcyjni zajęcia i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także podczas zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.