Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > BRD – finał wojewódzki

BRD – finał wojewódzki

Aktualności, BRD
drukuj

W pięknym stylu wrócili do rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju BRD na szczeblu wojewódzkim rowerzyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stroniu. W rywalizacji drużynowej w kategorii starszej zdecydowanie zwyciężyli, z kolei w młodszej zajęli miejsce 4.

Zawody rozegrano w Mikluszowicach (powiat bocheński). Na starcie w każdej z kategorii pojawili się mistrzowie powiatów naszego województwa. W sumie 22 drużyny w każdej z kategorii. Uczniowie rywalizowali w 5 konkurencjach: rowerowy tor przeszkód, pokonywanie miasteczka ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwiązywanie testów wiedzy oraz testów skrzyżowań.

Oprócz sukcesów drużynowych nasi uczniowie świetnie spisali się w rywalizacji indywidualnej. Indywidualnymi mistrzami Małopolski zostały nasze uczennice:

  • młodsza: Hanna Korzeniowska
  • starsza: Mariola Jurek

W kategorii starszej Radek Odrowąż zajął 2 miejsce a Wiktoria Klimowska 5 miejsce. Szczególnego podkreślenia wymaga wynik Mariolii Jurek, która była niemalże bezbłędna, popełniając tylko 1 błąd w całym turnieju!

Teraz przed starszą grupą kolejne wyzwanie: finał Mistrzostw Polski. W Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie) w dniach 1-2 czerwca będą rywalizować z mistrzami innych województw. Trzymamy kciuki!!!

Skład drużyny młodszej: Hanna Korzeniowska, Natalia Stanisławska, Filip Borecki, Antoni Kachnic

Skład drużyny starszej: Mariola Jurek, Wiktoria Klimowska, Radosław Odrowąż i Przemysław Stanisławski.