Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > 100-lecie niepodległości w strońskiej podstawówce

100-lecie niepodległości w strońskiej podstawówce

Aktualności
drukuj

Uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości przygotowali uczniowie klasy IV wraz ze swoją wychowawczynią panią Małgorzatą Porębską.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Młodzi aktorzy recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne i podjęli próbę zobrazowania w skrócie sytuacji politycznej kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie chcieli przekazać swoim kolegom i koleżankom ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, wciąż wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Wyjątkowo podniosłym i wzruszającym akcentem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przez blisko godzinę szkolna sala gimnastyczna przepełniona była śpiewem, poczuciem wspólnoty i jedności wśród śpiewających.