Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Wojewódzki finał BRD

Wojewódzki finał BRD

Aktualności, BRD, Sport
drukuj

W dniach 16-17 maja 2019 roku mała miejscowość Stronie położona w powiecie wadowickim była areną zmagań najlepszych drużyn Małopolski w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

To tutaj, w Szkole Podstawowej w Stroniu, spotkały się najlepsze drużyny z naszego województwa, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach szkolnych, międzygminnych i powiatowych aby rywalizować o miano najlepszej drużyny w Małopolsce, a także o prawo reprezentowania naszego województwa podczas finału krajowego.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszego dnia rywalizowali uczniowie klas IV i V, drugiego na starcie pojawili się zawodnicy z klas VI, VII, VIII oraz III gimnazjum. Na każdego z zawodników czekało aż 5 różnych konkurencji (test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, jazda rowerem po torze przeszkód, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej). Suma wyników poszczególnych zawodników danej drużyny składała się na jej ostateczny rezultat. W kategorii młodszej drużyny składały się z 4 zawodników (2 dziewczynki i 2 chłopców), a w kategorii starszej skład drużyny stanowiło 3 zawodników.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i pracownicy Kuratorium Oświaty w Krakowie (test wiedzy oraz test skrzyżowań), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach (tor przeszkód oraz miasteczko ruchu drogowego) oraz ratownicy medyczni z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach (pierwsza pomoc przedmedyczna).

Gospodarze zawodów (zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Stroniu) okazali się niezbyt gościnni, zwyciężając zarówno w rywalizacji w kategorii młodszej jak i starszej. Uczniowie tej szkoły będą reprezentować nasze województwo podczas finału krajowego, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Bochni.

Rozmach imprezy budził duży podziw uczestników oraz zaproszonych gości, którzy z podziwem oglądali popisy zawodników podczas poszczególnych konkurencji. Patronat honorowy nad zawodami objęła Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak.

Oficjalnego otwarcia tegorocznego Turnieju, pierwszego dnia dokonali zaproszeni goście Pan Zbigniew Starzec – Wicewojewoda Małopolski, Pan Eugeniusz Kurdas – Starosta Powiatu Wadowickiego oraz Pan Szymon Duman – Wójt Gminy Stryszów.

W piątek, tj. drugiego dnia trwania konkursu jego otwarcia dokonali Pan Andrzej Pająk – Senator RP, Pan Filip Kaczyński – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz gospodarz Pan Szynom Duman – Wójt Gminy Stryszów.

 

Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Stryszów, Szkoła Podstawowa w Stroniu, Polski Związek Motorowy, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzka Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, Państwowa Straż Pożarna w Wadowicach. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

Klasyfikacja drużynowa :

Kat. młodsza:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Stroniu (powiat wadowicki) – Mariola Jurek, Wiktoria Klimowska, Jakub Kosmyra, Radosław Odrowąż, opiekun Tomasz Gębala

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ropie (powiat gorlicki) – Joanna Koszyk, Otylia Święs, Szymon Lisowicz, Kamil Trojanowicz, opiekun Grzegorz Mliczek

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie (powiat oświęcimski) – Aleksandra Sałaciak, Michał Kozioł, Natalia Rusin, Hubert Rapka, opiekun Małgorzata Matyja

 

Kat. starsza:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Stroniu (powiat wadowicki) – Natalia Nowak, Jakub Klimeczko, Adrian Odrowąż

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wietrzychowicach (powiat tarnowski) – Maksymilian Baran, Tobiasz Słowik, Karol Stryczek, opiekun Stanisław Magiera

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ropie (powiat gorlicki) – Aleksandra Karpińska, Natalia Lisowicz, Patryk Matuszyk,  opiekun Grzegorz Mliczek