Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Uroczystość nadania szkole sztandaru

Uroczystość nadania szkole sztandaru

Aktualności
drukuj
W dniu 2 czerwca 2022 roku celebrowaliśmy uroczystość nadania sztandaru Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu.
W długiej historii Szkoły dotychczas zabrakło tego ważnego wydarzenia. Sztandar to symbol umiłowania Ojczyzny, szacunku, honoru a także poszanowania dla narodu i jego historii oraz tradycji. Uczniowie w podniosłej atmosferze przyjęli sztandar od dyrektor ZSP w Stroniu Renaty Elżbieciak. Uroczystość miała wzruszający i podniosły charakter. W czasie występów artystycznych prezentowaliśmy liczne talenty naszych uczniów. Cała społeczność szkolna: rodzice, uczniowie i nauczyciele wspólnie dołożyli wszelkich starań, by ten dzień był wyjątkowym.
W tym ważnym dniu wspólnie z nami świętowali znakomici goście, wśród nich: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rafał Bochenek, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Filip Kaczyński, Senator Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Pająk, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej ks. Michał Kania, Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Beata Smolec, Wójt Gminy Stryszów Szymon Duman, proboszcz Parafii Zakrzów ks Krzysztof Kopeć, wizytator KO w Krakowie Adrianna Byrska oraz emerytowani nauczyciele, rodzice uczniów, sympatycy i przyjaciele szkoły.