Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Szkoła Podstawowa w Stroniu ponownie najlepsza w Małopolsce!

Szkoła Podstawowa w Stroniu ponownie najlepsza w Małopolsce!

Aktualności, BRD
drukuj

Szkoła Podstawowa w Stroniu ponownie najlepsza w Małopolsce!

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu sprostali roli faworyta i po raz ósmy zostali najlepszą ekipą naszego województwa w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Oprócz sukcesu drużynowego były także indywidualne. Martyna Nowak jako jedyna nie popełniła błędu w całych zawodach i tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Jeden błąd w testach zdecydował, iż Adrian Odrowąż (również SP Stronie) musiał uznać wyższość koleżanki i ostatecznie zajął II miejsce.

Areną zmagań najlepszych drużyn z naszego województwa były Mikluszowice (powiat bocheński). Na starcie pojawili się mistrzowie powiatów wyłonieni ze wcześniejszych eliminacjach. W sumie 22 drużyny w kat. szkół podstawowych i tyle samo z kat. gimnazjalnej.

Ty razem gospodarzem Mistrzostw Polski BRD będzie województwo zachodniopomorskie (Przelewice 5-7 czerwca). Z tym województwem opiekun drużyny Tomasz Gębala ma miłe wspomnienia. Otóż 9 lat temu strońska podstawówka po raz pierwszy występowała w finale Mistrzostw Polski. Miał on miejsce także w woj. zachodniopomorskim, co prawda w Kołobrzegu. Debiut wypadł wspaniale. Z Kołobrzegu zawodnicy ze Stronia wrócili z brązowymi medalami w klasyfikacji drużynowej i srebrnym w klasyfikacji indywidualnej (Mateusz Kocańda).

Dyrektor szkoły Jan Gębala mówi, że nie ma nic przeciwko powtórce sprzed 10 lat. My jednak życzymy zawodnikom ze Stronia powtórki z ubiegłego roku i obronienia tytułu Mistrzów Polski zdobytego w Nidzicy.

Skład drużyny: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrian Odrowąż i Jakub Klimeczko.

Trzymamy kciuki w czerwcu!