Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Styczeń w świetlicy

Styczeń w świetlicy

Aktualności, Świetlica
drukuj

W styczniu zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej głównie nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Na początku miesiąca rozmawialiśmy o Święcie Trzech Króli. W grupach powstały ogromne bałwany z płatków kosmetycznych. Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. Powstały karmniki dla ptaków, gdzie przyklejaliśmy ziarenka oraz rysunek sarny w pasiece. Z papierowych talerzyków powstały wesołe pingwiny. Wszyscy na świetlicy lubią oglądać film „Minionki”, dlatego wykonaliśmy je z rolek po papierze toaletowym. Na naszej gazetce zagościły bałwanki na kolorowym tle oraz bałwanki z odbitych dłoni.