Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Aktualności
drukuj

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej  w Stroniu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Na akademii przygotowanej przez V klasę  wspominaliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz  bohaterów, którzy walczyli  w obronie ojczyzny. Poważne tematy przeplatały się z radosnymi. To już za nami–teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. I jak w tym wierszu …

Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży…
Pozwól przed pierwszą lekcją – 
powspominać, pomarzyć!

A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy…
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.

W naszej szkole  w roku szkolnym  2019/2020  rozpoczęło naukę 151 uczniów. Szczególnie w tej grupie witamy pierwszaków! .  Edukacją naszych uczniów zajmować się będzie w sumie 18 nauczycieli. Pracownicy administracji i obsługi dołożą wszelkich starań, aby organizacja edukacji odbywała się bez zakłóceń. Nad całością czuwa Pan dyrektor Jan Gębala.

Witamy serdecznie w naszej szkolnej rodzinie katechetę księdza Przemysława Szumca. Ksiądz Przemysław będzie miał zajęcia religii ze wszystkimi klasami w naszej szkole. Życzymy wszystkiego dobrego!

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy…
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za – czy – na – my!