Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Liga Mistrzów BRD 2018

Liga Mistrzów BRD 2018

Aktualności, BRD
drukuj

Liga Mistrzów BRD 2018Aż 28 drużyn z 9 województw przyjechało do Zakrzowa i Stronia by rywalizować w XI edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD.

To absolutna czołówka. Szkoły, które od wiele lat należą do ścisłej czołówki w kraju. Gościliśmy drużyny, które kilka miesięcy temu zajęły całe podium Mistrzostw Polski BRD w Nidzicy, aż 141 reprezentowały swoje województwo na finale centralnym przywożąc 66 medali w tym 20 złotych!

Liczby robią wrażenie, a jeszcze większe emocje wzbudzały przejazdy na rowerowym torze przeszkód, które zaprezentowali nam zawodnicy. Wrażenie robił też rozmach imprezy. W ciągu 24 godzin zostały rozegrane aż dwa turnieje. Pierwszego dnia o godz. 17 rozpoczęła się rywalizacja w Szkole Podstawowej w Zakrzowie. Następnie przejazd do Stronia, kolacja, wypoczynek i rozpoczęcie drugich zawodów o 8.30 już w Stroniu.

11 edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów miała w tym roku 4 odsłony: (Kędzierzyn-Koźle – 2 turnieje, Zakrzów i Stronie). Na końcowy wynik składały się rezultaty ze wszystkich turniejów. W każdym turnieju uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz jazda po rowerowym torze przeszkód.

Bardzo cieszy, że oprócz sukcesu organizacyjnego możemy poszczycić się także sukcesem sportowym. Zwyciężając w trzech turniejach, raz zajmując II miejsce zapewniliśmy sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze spisała się nasza II drużyna, która dopiero wkracza w świat BRD. Rywalizowali dzielnie w każdym turnieju zajmując w klasyfikacji ogólnej miejsce VIII. Zdobyli pierwsze ale jesteśmy przekonani, że nie ostatnie medale BRD!

Bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej. Cała nasza drużyna znalazła się w pierwszej szóstce turnieju. Natalia Nowak była 6, Adrian Odrowąż 5, Jakub Klimeczko 2 a Martynka Nowak zwyciężyła! Dodatkowo Jakub Klimeczko był najlepszy na torze przeszkód (w 4 turniejach miał wszystkie bezbłędne przejazdy), drugi Adrian Odrowąż popełnił tylko 1 błąd.

Skład SP Stronie (I drużyna) – Natalia Nowak, Martyna Nowak, Adrian Odrowąż, Jakub Klimeczko (I miejsce). Opiekun: Tomasz Gębala.

Skład SP Stronie (II drużyna) – Katarzyna Klimeczko, Mariola Jurek, Radosław Odrowąż, Jakub Kosmyra, Mateusz Zagól (VIII miejsce). Opiekun: Tomasz Gębala.