Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > III miejsce w powiecie w rywalizacji sportowej 2016/2017

III miejsce w powiecie w rywalizacji sportowej 2016/2017

Aktualności, Sport, Sukcesy uczniów (rok szkolny 2016/2017), Wydarzenia
drukuj

Gablota z pucharami za osiągnięcia sportowe w Szkole Podstawowej w Stroniu to duma szkoły. Od wielu lat na sportowej mapie powiatu i województwa Stronie nie jest anonimowe. Fakt ten wyjątkowo cieszy, tym bardziej, że jako szkoła Stronie jest małą społecznością, i w walce z dużymi szkołami rywalizacja często przypomina tę Dawida z Goliatem.

Niemniej jednak po raz kolejny w strońskiej szkole mijający rok szkolny (ten 2016/2017) można uznać za bardzo udany. Uwieńczeniem udanego roku z pewnością jest zajęcie III miejsca w powiecie wadowickim w końcowej klasyfikacji szkół podstawowych w rywalizacji sportowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To ogromny sukces dla naszej szkoły!

Cieszymy się, że nasi uczniowie z powodzeniem radzą sobie w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami na zawodach szczebla powiatowego, wojewódzkiego czy też krajowego. Za najważniejsze sukcesy w poprzednim roku szkolnym należy z pewnością uznać: Mistrzostwo kraju w rowerowym turnieju BRD, II miejsce dziewcząt w województwie w piłce nożnej halowej oraz mistrzostwo województwa Julii Wicher w indywidualnych biegach przełajowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy startując w zawodach, reprezentując naszą szkołę dołożyli przysłowiową „cegiełkę” do naszego wspólnego sukcesu. Obserwując Was niejednokrotnie na zawodach, byliśmy dumni, że mamy takich uczniów. Wasze zaangażowanie, wzajemnym wspieraniem się podczas rywalizacji budzi najwyższy szacunek!