Zespół Szkolno-Przedszkolny > Aktualności > Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Aktualności
drukuj

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!

 

W tym roku, 8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, w związku z tym zamieszam poniżej link do czterech krótkich filmów animowanych dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Materiały adresowane są dla uczniów klas I-III.

Zachęcam do obejrzenia razem z dziećmi!

Link: https://www.inquest.pl/realizacje/filmy-animowane/

 

Garść informacji:

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem.  Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do Internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 18 sty!

Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 8 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.

Obchodom święta towarzyszą liczne wydarzenia edukacyjne, które dążą do upowszechniania wiedzy dotyczącej problematyki bezpieczeństwa w Internecie w szczególności dzieci i młodzieży.

Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:

  • bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
  • promowania pozytywnego wykorzystywania Internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/8-lutego-obchodzimy-dzien-bezpiecznego-internetu–zaangazuj-sie-w-obchody-juz-dzis